piątek, 12 lutego 2016

Czy istnieje idealny mężczyzna, idealna kobieta?

PixabayPo za mną nie ;-P Oczywiście żartuje, ja obok ideału  nawet nie stałem. No byłem blisko, bo wczoraj stałem obok manekina w galerii handlowej, gdyby był odrobinę bardziej rozmowny to byłby idealny ;-) Ale teraz do rzeczy.

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, spodziewasz się że powiem nie! Jednak nie do końca była by to prawda, gdybym powiedział: tak! To też bym się troszkę z nią minął. Ideał to coś co wpasowuje się idealnie w moje oczekiwania, logiczne że jest to bardzo rozbudowana konfiguracja, od wiary poprzez status społeczny i ekonomiczny do gustu muzycznego, kulinarnego, na kolorze skarpet w koszu na pranie a nie podłodze skończywszy ;-)

Widzisz teraz jak trudno trafić taką konfigurację. To był wierzchołek góry lodowej, kombinacji jest znacznie więcej. Więc teoretycznie Twój idealny mężczyzna lub kobieta istnieje, jednak w praktyce zajmij się loterią finansową ba tam teoretycznie szybciej trafisz!

Dlaczego szybciej trafię?! Bo numery się nie zmieniają a Twoje oczekiwania zmieniają się nieustannie, ma na to wpływ otoczenie, wiek i masa innych powodów.
Widzisz więc że podstawową przeszkodą w znalezieniu partnera idealnego jesteś Ty. Nie zrozum mnie źle, to nawet nie tyle o Ciebie chodzi, chodzi bardziej o Twoje oczekiwania.
Powiem tak, część z nich można odrobiną utemperować. Oczywiście nie za dużo, bo będzie to życie w niezgodzie ze sobą. Natomiast wyobraź sobie że inne mniej znaczące zachowania partnera akceptujesz. Nagle się okazuje że Twój ideał jest znacznie bliżej niż myślisz.

Oczywiście nie chodzi mi o akceptację dużych i oczywistych negatywów. Jeżeli facet bije to nie możesz powiedzieć To przecież tylko taka zabawa Jeżeli chla to nie udawaj że jest inaczej, jeżeli jest nie odpowiedzialny to również ma do przerobienia pewne rzeczy. Przy mężczyźnie masz się przede wszystkim czuć bezpiecznie a to że jego szafka z ubraniami przypomina wioskę po ataku Indian, pomiń.

To samo dotyczy mężczyzn, pewne rzeczy Ci się należą, szacunek, wiara w Ciebie, wiara w Ciebie, (specjalnie napisałem to dwa razy) okazywanie czułości i miłości, są jak najbardziej na miejscu w liście oczekiwań.
Z drugiej strony też możesz ukrócić swoje wymagania i statystycznie wiem że chodzi o seks.

Macie dzieci? Nie oszukujmy się, wraz z pojawieniem się dzieci namiętność poszła w las. Oczywiście to nic złego, dzieci są wspaniałe, to co dają jest wynagrodzeniem za każde poświęcenie dla nich uczynione.

Mniej jednak teraz na uwadze fakt że Twoja ukochana jest w ciągu dnia pod ostrzałem :

Dziecko mówi do mamy:

Chce mi się jeść!                                                                                                       
Chce mi się pić! 
Mogę? 
Idziemy już? 
Gdzie jesteś?
Chcę iść. 
Chcę obejrzeć.
Spytasz taty?
Pomożesz mi?
A on mnie bije!
Mogę iść na dwór?
Dlaczego nie mogę?
Za ciepło mi.

A teraz dziecko mówi do taty:

Gdzie jest mama?

Widzisz tę różnicę? Wyobraź sobie że masz w pracy kilku takich podwładnych, zawracają Ci dupę z każdym pierdołem, niczego nie mogą znaleźć, zawsze coś gubią, żyją w bałaganie i ogólnie są niezaradni. W normalnych warunkach byś ich powywalał z hukiem ale nie możesz bo to dzieci szefa.
Zmęczony wracasz do domu i słuchasz żony która rzuca Ci się na ramie szepcząc do ucha: Kochany idziemy do sypialni? Oczywiście że każdy szanujący się facet pójdzie! To jest właśnie pierwsza różnica między nami.

Mężczyzna do seksu potrzebuje podstawowych funkcji życiowych. Serce musi pompować krew, z oczywistych powodów trzeba też mieć zmysł dotyku, dobrze jest widzieć z tego względu że faceci to wzrokowcy.

A czy potrzebujemy mózgu? Co z mózgiem?

Mózg tylko do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych.

Chociaż niestety można zaobserwować kobiety które również nie używają mózgu w relacjach z facetami. Taka mała dygresja dla "nowoczesnych" Pań, BĄDŹ KOBIETĄ Z KTÓRĄ CHCE BYĆ KAŻDY FACET A NIE KOBIETĄ KTÓRĄ MIAŁ KAŻDY FACET!!! Wydrukować i na ścianę.

Panowie jest takie mądre przysłowie które proponuje zapamiętać:

KAŻDY PIES MACHA OGONEM I JEST TO DOBRE, ALE TO OGON NIE MOŻE MACHAĆ PSEM!!! Wydrukować i na ścianę.

Drogie Panie, zrozumcie że seks jest dla faceta bardzo ważny.
Panowie, pamiętajcie natomiast żeby mieć dobry seks z żoną, musicie zapewnić im odpowiednie warunki.

Kobieta potrzebuje przed wszystkim

czasu, przed pójściem do łóżka i w trakcie, potrzebuje
prywatności i poczucia bezpieczeństwa przed i w trakcie.
Więc jeżeli za ostatnie pieniądze kupiłeś nowy TV to nie dziw się że Twoja żona nie czuje się przy Tobie bezpiecznie! Kiedy się kochacie a ona mówi że okno nie jest zasłonięte to  wstań i je zasłoń, zobaczysz co się wtedy stanie...
Przede wszystkim potrzebuje
wyłączności. Kiedy Twoja żona wie że jest tą jedyną to jest bardzo dowartościowana.
A każdy facet wie że to pewne siebie kobiety pociągają go najbardziej.

Tak drogie panie, to nie smukłe ciała i wyuzdana bielizna działa na nas najbardziej.
Dajcie sobie spokój z marudzeniem Jestem za gruba,  jestem za chuda, nie mam się w co ubrać
Bla, bla, bla!

To nas odpycha! Najbardziej pociąga nas wasza pewność siebie. Te lansowane wizerunki zostały wykreowane w społeczeństwie by ktoś mógł zarabiać grube, niewyobrażalnie wielkie pieniądze, czas z tym zerwać!

Stąd też wzięła się moda na poligamię i inne badziewia.

Powiem tak, monogamia wzmacnia więź, daje fundament pod wspaniały seks pełen wyższych doznań, bo seks to nie tylko rozładowanie poprzez orgazm, takie coś można wywołać na setki sposobów. Monogamia tworzy silną rodzinę a chyba nie trzeba tłumaczyć że rodzina jest podstawową jednostką społeczną!

Poligamia z potomstwa robi efekt uboczny seksu, macierzyństwo traktuje jako chorobę, tu też chyba nie trzeba wyjaśniać że takie podejście sprawia wymieranie społeczeństw?
Współczesna Europa jest tego dowodem, zwłaszcza te regiony z tak zwanym wyzwolonym seksem.

Problem polega na tym że sami nałożyliśmy sobie kajdany, przeczenia sobie, wyższym uczuciom i doznaniom. Może jeszcze społeczeństwo to zrozumie, inaczej będzie to klęska narodów. To nie proroctwo, to prawo przyczyny i skutku.
Więcej  o seksie nie napiszę, gdyż mam na to ograniczone prawa autorskie ;-) I bardzo dobrze :-)

Miłego dnia kochani :-)

3 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy post:)
  Media robią dużo złej roboty, bo lansują szczupłe kobiety z dużymi biustami i facetów w garniturach, którzy zarabiają 10.000 zł na miesiąc.
  I później wielu facetów szuka miss, a wiele kobiet patrzy tylko na kasę wybranka..
  A aby związek był udany trzeba tak naprawdę ciężko pracować nad swoimi wadami.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie mogę już dodać Maks :-) Dzięki

   Usuń
  2. Maks, masz całkowitą rację. Szkoda zwłaszcza młodych ludzi, którzy w takich przekonaniach wzrastają.

   Usuń