sobota, 17 października 2015

Opowieść...
Niedziela, mój jedyny wolny dzień w upchanym po brzegi tygodniu. Jest godzina 6:00, rano. Moje dwie księżniczki jeszcze śpią Emotikon smile
Wstałem, fakt, później niż zwykle, w końcu jest niedziela prawda Emotikon wink Najpierw kawa, potem kiedy gały nie reagują na światło jak u wampira odpalam kompa.
Folder "Moje książki", klikam tytuł roboczy trzeciej. Czytam, wypociny z ostatniego razu, poprawiam co trzeba, popijam kawę.
Tak se myślę, ooo będzie kolejny bestseller Emotikon wink
Ale tak naprawdę nie o to chodzi. Chodzi o to kochani, że życie to podróż, że każde życie to niesamowita przygoda a każdy z nas to chodzący materiał na świetną książkę!
Czy to znaczy że wszyscy mamy pisać? Absolutnie nie! Ale jedno jest pewne, jeżeli już trochę przeszłaś w życiu, jeżeli wiesz jak nie wpaść w jakąś pułapkę, i wszystko jedno czy to nałóg, sekta, zawód, czy nawet kibel przy drodze (chyba nie muszę tłumaczyć co to Emotikon wink ) to podziel się tym! Załóż bloga, pisz na FB, powiedz o tym przyjaciołom i nie znajomym.
Nie masz być ekshibicjonistą, ale podziel się swoją opowieścią, może ona zrodzić ziarno nadziei a to może zmienić cudze życie!
Naprawdę, kombinujemy na miliony sposobów, jak polepszyć świat, wydajemy miliardy złotych, dolarów czy euro na różne kampanie promujące coś tam, coś tam.
I co?! Nic, wychodzi jak zawsze... Co więc można jeszcze zrobić?
Zostaw Facebookowe mądrości w stylu:
Trzy zasady życiowe, bądź szczęśliwy, bądź HAPPY, nie bądź zły.
Co to jest?! Przecież tego nikt nie kupi!
Nie bądź. Być to czasami za dużo, można się szybko poddać. Staraj się, staraj się to znaczy wiec że upadki się zdarzają, ale staraj się być już nawet nie codziennie, ale chociaż co tydzień odrobinkę lepszym człowiekiem, chociaż tak troszeczkę.
Pomyśl co robiłeś tydzień temu. Ile czasu dałeś rodzinie, ile czasu zostawiłeś na własny odpoczynek. Jak z cierpliwością, odwagą, pokorą. Jak z innymi cnotami? Teraz wyobraź sobie że jutro odchodzisz, umierasz. Kierując się sercem co byś zmienił w tym tygodniu, co poprawił?
Już wiesz? To przez kolejny tydzień postaraj się tak żyć.
Ale co ważniejsze, podziel się tą podróżą, podziel się ją bo gdzieś na świecie jest ktoś kto jeszcze nie wie, a bardzo pragnie wiedzieć. A my, mój drogi podróżniku, jesteśmy tę opowieść winni każdemu kto na nią czeka...
Wracam do książki, miłej niedzieli Emotikon smile
SB

2 komentarze:

 1. Anonimowy19 października 2015 07:55

  Witam . Ja mam problem z partnerem. Pije mimo że ma po padaczkę alkoholową(zespół odstawienia) już tyle razy wzywałam pogotowie i na serce był w szpitalu ma nadciśnienie i prawdopodobnie cukrzyce nie chce brać leków no alkohol lepszy. Albo bierze i leki i alkohol. Już sobie nie radze ani gróźbą ani prośbą. O przymusowe leczenie już tylko czekamy na wyrok sądu ale one się nie spiesza, niewiem czy ja to wytrzymam przez to wszystko odechciewa mi się wszystkiego nawet już żyć. Noe umiem sobie powiedzieć nie przejmuj się nie denerwuj ale tonic nie daje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doceniam twój wpis, to właśnie jest opowieść... Pozwól że odpowiem w drugim miejscu gdzie się pojawił, tj. w artykule "Jak pomóc alkoholikowi" pozdrawiam SB

   Usuń